1 - 10 z 16
15 grudnia w Kijowie zebrał się sobór generalny metropolii kijowskiej Kościoła prawosławnego, podporządkowanej patriarchatowi Konstantynopola (patriarchatowi ekumenicznemu).…
Wojna ukraińsko-rosyjska była wstrząsem nie tylko dla ukraińskich elit politycznych i społeczeństwa, ale także okazała się swoistą terapią szokową dla ukraińskiej gospodarki. Po 2014 roku doszło do…
Od kilku miesięcy w ukraińskim sektorze wydobycia gazu zachodzą istotne zmiany, których celem jest poprawa warunków jego działalności.
Od niemal roku stosunki między Węgrami a Ukrainą znajdują się w najgłębszym kryzysie od upadku ZSRR.
Budowa i oddanie do użytku w maju br. mostu krymskiego stały się przyczyną zaostrzenia rosyjsko-ukraińskich relacji na Morzu Azowskim.
Celem przystąpienia Białorusi w 2012 roku do budowy pierwszej białoruskiej elektrowni jądrowej w Ostrowcu była chęć zmniejszenia udziału importowanego z Rosji gazu ziemnego w produkcji energii elektrycznej.
Trwający konflikt rosyjsko-ukraiński i wzrost napięcia w stosunkach Rosji z Zachodem skłonił władze białoruskie do podjęcia próby redefinicji polityki zagranicznej.
19 kwietnia Rada Najwyższa Ukrainy na wniosek prezydenta Poroszenki, a 22 kwietnia sam prezydent poparli prośbę o przyznanie ukraińskiemu prawosławiu autokefalii.
2 maja Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze wydał orzeczenie w sprawie pozwu grupy ukraińskich przedsiębiorstw i jednej osoby fizycznej przeciwko Federacji Rosyjskiej.
Po upływie czterech lat od proklamowania na wschodzie Ukrainy tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych ich przyszłość pozostaje pod znakiem zapytania.