Seminarium polsko-macedońskie w Skopje

2018-03-15

12 marca 2018 w Skopje odbyło się polsko-macedońskie seminarium Think Tank Debate for European Integration. Zostało ono zorganizowane przez macedoński Instytut Polityki Europejskiej (EPI) we współpracy z OSW i PISM, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Ambasady RP w Skopje. Seminarium otworzyli ministrowie spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i Nikola Dimitrov.

W pierwszym panelu, poświęconym problematyce bezpieczeństwa w regionie w kontekście euroatlantyckich aspiracji państw Bałkanów Zachodnich wziął udział dr Witold Rodkiewicz z Zespołu Rosyjskiego OSW. W drugim panelu, w którym OSW reprezentowała Marta Szpala, poruszone zostały kwestie dotyczące roli współpracy transgranicznej i międzyregionalnej w integracji europejskiej na przykładzie doświadczeń Europy Środkowej.

Seminarium zostało zorganizowane jako wydarzenie towarzyszące siódmej Konferencji Skopijskiej – dorocznego spotkania przedstawicieli instytucji państwowych Polski i Macedonii, które ma na celu dzielenie się polskimi doświadczeniami w procesie integracji europejskiej.

 

Fot. Instytut Polityki Europejskiej (EPI)