1 - 10 z 17
Według autorów corocznego rankingu ochrony klimatu Niemcy utraciły przywództwo w prowadzeniu europejskiej polityki klimatycznej.
Austriacy proponują ograniczenie przywilejów dla OZE, m.in. poprzez rezygnację z pierwszeństwa w ich dostępie do sieci.
W Serbii 24 listopada odbyła się uroczystość inauguracji budowy gazociągu South Stream. Jest on dla Belgradu jedyną szansą na dywersyfikację szlaków dostaw surowców.
W ostatnich miesiącach Turcja znów zaczęła postrzegać Moskwę jako jednego z głównych aktorów o trwałej pozycji na Bliskim Wschodzie.
Spotkanie rosyjskiego przywódcy z papieżem wpisuje się w kontekst ofensywy ideologicznej ekipy Putina po jego powrocie na urząd prezydencki w 2012 roku.
Dla Moskwy korzystne jest twierdzenie, że Ukraina zmieniła zdanie ze względu na nie dość korzystną ofertę unijną oraz wagę relacji z Rosją.
Decyzję Ukrainy należy postrzegać nie tylko w kontekście rosnącej presji rosyjskiej, ale przede wszystkim uwarunkowań wewnętrznych.
Zarzuty wobec Debeki pokazują, że w sektorze finansowym w Niemczech wciąż istnieją liczne powiązania nieformalne pomiędzy sferą publiczną i światem finansów.
Inauguracja prezydentury Giorgiego Margwelaszwilego wieńczy proces przejmowania władzy z rąk Micheila Saakaszwilego i jego partii.
KE zarekomendowała Radzie UE oraz PE zniesienie wiz dla obywateli mołdawskich, mających paszporty biometryczne, wjeżdżających do UE na okres do 90 dni.