1 - 10 z 26
Wyjście narodowych liberałów z rządu oznacza rozpad bloku Unia Społeczno-Liberalna (USL), który rządził od maja 2012 rok.
Ansip ustępuje miejsca wracającemu po 10 latach pobytu w Brukseli, byłemu premierowi Siimowi Kallasowi.
Rosyjskie inwestycje w Kirgistanie pokazują, że Rosja gotowa jest wzmacniać swoją obecność w Azji Centralnej także przy użyciu narzędzi gospodarczych.
Na surowość werdyktu w procesie rosyjskich opozycjonistów najprawdopodobniej wpłynął upadek reżimu Janukowycza na Ukrainie.
Minister von der Leyen chce się pozbyć politycznego obciążenia i symbolicznie otworzyć nowy rozdział w polityce zbrojeniowej resortu obrony.
Czechy – dotychczas sceptyczne wobec projektów pogłębiania integracji europejskiej – będą bardziej przychylnie nastawione do zacieśniania współpracy w UE.
Głównym wyzwaniem dla nowych władz jest dramatyczna sytuacja gospodarcza, wyjście z której wymaga pozyskania pomocy zewnętrznej.
Wbrew obawom wyzwolonym przez kryzys polityczny na Ukrainie, scenariusz masowej migracji ludności należy uznać za mało prawdopodobny.
Systemy międzynarodowej współpracy rozwojowej poszczególnych państw Grupy Wyszehradzkiej w większości przypadków istnieją dopiero od dekady.
Trudności z nowelizacją konstytucji są kolejnym wyzwaniem dla utrzymania stabilności rządzącej koalicji przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.