1 - 10 z 26
Problemy z cenami energii stają się jednym z kluczowych czynników intensyfikujących debatę dotyczącą całokształtu unijnej polityki energetycznej.
Zmiany, choć motywowane głównie interesami konkurentów Gazpromu, są także w pewnym stopniu odpowiedzią na procesy zachodzące na regionalnych rynkach.
Kryzys strefy euro zmusił niemieckich eksporterów do przyspieszenia ekspansji na rynkach gospodarek wschodzących, w tym głównie Brazylii, Rosji, Indii czy Chin.
Zbrojni radykałowie islamscy z Azji Centralnej przestali być fenomenem lokalnym. Prowadzą działalność w takich państwach jak członkowie UE czy Stany Zjednoczone.
Pomimo sukcesu gospodarczego, coraz wyraźniej rysuje się ryzyko płynące z nierozwiązanych problemów oraz niedokończonych reform.
W ostatnich miesiącach Bułgaria, Czechy, Słowacja i Węgry podjęły decyzje rzutujące na kształt ich lotnictwa wojskowego w perspektywie kolejnej dekady.
Po objęciu władzy w 2009 roku Sojusz na rzecz Integracji Europejskiej (AIE) podjął próbę uniezależnienia kraju od dostaw rosyjskiego gazu. Kluczowym elementem projektu dywersyfikacji jest budowa interkonektora Jassy–Ungheni, jednak…
Od objęcia władzy w Turcji w 2002 roku konserwatywna Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) była stale na fali wznoszącej. Obecnie, po raz pierwszy od dekady, rząd AKP napotyka znaczące przeszkody zarówno na froncie wewnętrznym, jak i…
Grupa Wyszehradzka 1 lipca 2013 roku zyskała nowego sąsiada w Unii Europejskiej. Ze względu na bliskość geograficzną, podobny poziom rozwoju oraz szereg wspólnych interesów Chorwacja może być wartościowym partnerem w…
W ciągu ostatnich tygodni możemy obserwować intensyfikację działań rosyjskich mających na celu przeciwdziałanie zacieśnieniu relacji części państw obszaru poradzieckiego z Unią Europejską. Bezpośrednią przyczyną nasilenia rosyjskiej…