1 - 10 z 30
Czeski prywatny koncern EPH staje się partnerem strategicznym największego słoweńskiego przewoźnika kolejowego. 30 listopada Słoweński Holding Państwowy (SDH) wyraził…
Wybory do Parlamentu Europejskiego w Europie Środkowej doprowadziły do osłabienia chadeków (EPP) i socjaldemokratów (S&D), którzy zdobyli mniej mandatów niż pięć lat temu, ale utrzymali przewagę nad…
W dniach 11–12 kwietnia w chorwackim Dubrowniku odbył się ósmy szczyt premierów państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin, nazywany formatem 16+1. Przyjęto na nim plan współpracy na kolejny rok („Wytyczne z…
Nikoła Gruewski, premier Macedonii w latach 2006–2016, na początku listopada uciekł z kraju i złożył wniosek o ochronę międzynarodową na Węgrzech, który został pozytywnie rozpatrzony. Były premier, którego…
20 czerwca przedstawiciele rządów Chorwacji i Węgier podpisali list intencyjny w sprawie ustanowienia stałego, dwukierunkowego przesyłu gazu.
Wzmocnienie kontroli na granicy macedońsko-greckiej spowodowało kumulację fali migrantów w Grecji.
Jednym z zasadniczych celów przyświecających Chinom w budowie formatu „16+1” jest zwiększenie chińskiej „miękkiej siły” w Europie.
Nastąpiło spiętrzenie fali migracyjnej w Serbii, Chorwacji i Słowenii oraz pogorszenie i tak złej sytuacji w skupiskach migrantów.
Środkowoeuropejscy liderzy podkreślają, że projekt uderza w interesy Ukrainy i godzi w solidarność europejską.
Państwa głosowały przeciwko decyzji Rady Europejskiej bez szans na zbudowanie mniejszości blokującej.