1 - 10 z 10
Porozumienie genewskie nie oznacza początku odzyskiwania przez Kijów inicjatywy i nie będzie miało realnego wpływu na sytuację na wschodzie Ukrainy.
Decydujący wpływ na stanowisko Bratysławy w kwestii rewersu mają dobre relacje Słowacji z Gazpromem.
Moskwa chce wywrzeć presję zarówno na Zachód, jak i władze ukraińskie, aby przyjęły rosyjskie warunki rozwiązania kryzysu.
Długotrwały kryzys polityczny na Ukrainie wpłynął na pogłębienie trwającej już od niemal dwóch lat recesji gospodarczej, ograniczając tym samym możliwości stabilizacji.
Wydarzenia ostatnich dni nie byłyby możliwe bez rosyjskiego wsparcia dla słabych sił separatystycznych w regionie, które nie mogą liczyć na masowe poparcie społeczne.
Władze białoruskie starają się prowadzić politykę balansowania między stronami konfliktu ukraińsko-rosyjskiego.
Rosja podsycając separatyzmy mołdawskich regionów, chce przeciwdziałać zaplanowanemu na maj podpisaniu umowy stowarzyszeniowej Mołdawii z UE.
Kurułtaj (quasiparlament narodowy) nie odniósł się do aneksji Krymu przez Federację Rosyjską, co świadczy o akceptacji faktycznego status quo.
Rosja chce wypracowania w ramach negocjacji z głównymi partnerami zachodnimi porozumienia zawierającego m.in. założenia reformy konstytucyjnej na Ukrainie.
Po raz pierwszy główni pretendenci pochodzą z tego samego obozu politycznego i mogą, choć w różnym stopniu, liczyć na poparcie w całym kraju.