1 - 10 z 240
22 grudnia Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał ostateczne orzeczenie w sprawie między ukraińską spółką Naftohaz a rosyjskim koncernem gazowym Gazprom.
Polityka Rosji na Bliskim Wschodzie stanowi część szerszej strategii mającej na celu stworzenie takiego ładu międzynarodowego, który zabezpieczałby Rosję przed zachodnią ingerencją w jej wewnętrzne sprawy oraz gwarantował jej równy…
11 grudnia państwowa rosyjska korporacja Rosatom zawarła cztery kontrakty na budowę elektrowni jądrowej w Egipcie.
Ukraina od lat pozostaje państwem silnie scentralizowanym. Jest to rezultat wyboru dokonanego przez ukraińskie elity polityczne, które u zarania niepodległości postawiły na wytworzony w czasach Związku Radzieckiego wariant stosunków…
Rosyjskie kozactwo budzi wśród obserwatorów skrajne opinie: przez część jest traktowane jako marginalne zjawisko społeczne, folklor polityczny, przez innych – jako moralnie i fizycznie zdrową część narodu, filar nowoczesnych formacji…
W 2017 roku miała miejsce największa od pięciu lat fala dymisji szefów rosyjskich regionów. Ich przyczyn należy upatrywać w przygotowaniach do wyborów prezydenckich.
15 grudnia sąd rejonowy w Moskwie uznał Aleksieja Ulukajewa, byłego ministra rozwoju gospodarczego Rosji, za winnego wzięcia łapówki w wysokości 2 milionów USD.
W dniach 7–9 grudnia w Berlinie odbył się zjazd SPD. Delegaci wybrali ponownie Martina Schulza na przewodniczącego partii (82% poparcia).
W dniach 6–7 grudnia Recep Tayyip Erdoğan odwiedził Grecję. Była to pierwsza wizyta tureckiego prezydenta w tym kraju od 1952 roku, jednak nie pierwsza wizyta Erdoğana.
Władimir Putin złożył wizytę w Kairze, podczas której podpisane zostały cztery kontrakty na budowę elektrowni jądrowej.